SANKO Üniversitesi Aday Öğrenci

FARK YARATAN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ
Üniversitemizde, güncel teknolojinin bütün olanaklarıyla donatılmış derslikler, mesleki beceri, multidisiplin, bilgisayar becerileri, anatomi ve antropometri gibi her bölümün kendine ait laboratuvarları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz eğitimlerini alanında uzman öğretim üyelerinin rehberliğinde gerçekleştirmektedir.

 SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ
1996 yılından bu yana tek çatı altında bulundurduğu 600 yatak kapasitesi ile ülke genelinde faaliyet gösteren, üniversitemiz ile aynı yerleşke içerisinde yer alan ve öğrencilerimize sahada uygulama imkânı sunan SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezimizde öğrencilerimiz eğitimlerinin ilk yıllarından itibaren interdisipliner çalışma yeteneklerini geliştirmekte; uyumlu bir ekip, bir takım olabilme becerisini daha öğrenciyken kazanmaktadırlar.

TAM DONANIMLI KÜTÜPHANEMİZ
522m2 alan üzerine kurulmuş olan kütüphanemizde grup çalışma odaları, bilgisayarlar ve büyük bir okuma salonu bulunmaktadır. Ayrıca hastanemizde de 2 adet okuma salonu bulunmakta olup, 7 gün 24 saat öğrencilerimize hizmet vermektedir. Eğitim, öğretim ve araştırma programlarını destekleyen altyapısıyla sürekli güncellenen kütüphanemizde öğretim elemanları ve öğrencilerimiz bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Çok sayıda basılı kitap, bilimsel dergi, e-kitap ve web tabanlı elektronik üyelikleriyle geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapan kütüphanemiz, YÖK’ün 2018 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu’ndaki ‘Üniversite kütüphanesinde öğrenci başına düşen elektronik yayın sayısı değerlendirmesinde’ vakıf üniversiteleri arasında 4. sırada yer almıştır.
Kütüphane için TIKLAYINIZ.

YEMEK HİZMETLERİMİZ
Özel bir yemek firması tarafından verilmekte olan yemek hizmetimiz, self servistir. Akademik ve idari kadro ile öğrencilerimiz için alternatifli yemek hizmeti sunulmaktadır. Her iki yerleşkemizde ve hastanemizde kafeteryalarımız bulunmakta olup, öğrencilerimiz bu hizmetten de yararlanmaktadırlar.

SOSYAL İMKANLARIMIZ
Akademik ve idari kadro ile öğrencilerimiz sosyal, sportif ve kültürel faaliyetleri için; SANKO Üniversitesi Kültür Evi ile Özel SANKO Okulları bünyesinde yer alan Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezinden yararlanmaktadır. Merkezde 638 kişilik gösteri ve tiyatro salonu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, açık ve kapalı basketbol salonu, açık çim futbol sahası, masa tenisi alanı ve tenis kortları bulunmaktadır.

ULAŞIM
Üniversitemiz ana yerleşkesi Gaziantep’in merkezinde yer almaktadır. Böylece öğrencilerimiz şehrin tüm sosyal imkanlarından yararlanmakta ve toplu taşıma araçları ile üniversitemize kolaylıkla ulaşabilmektedir.

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI
Şehrimizde barınma ile ilgili bir sorun bulunmamaktadır.

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
Öğrencilerimizin akademik, sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurulmuş 28 öğrenci kulübümüz bulunmaktadır.

Öğrenci kulüpleri için TIKLAYINIZ.