SANKO Üniversitesi Aday Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular
Üniversitenizin kayıt koşulları nelerdir?
Üniversitenin birimlerine öğrenci kabulü, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen esaslara göre yapılır. Lise veya dengi bir öğretim kurumundan mezun öğrenciler, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversitemizin ilgili puan türüne göre öğrenci alan programları tercih etmeleri ve bu programlardan birine ÖSYM tarafından yerleştirilmeleri durumunda kayıt hakkı kazanırlar.
Üniversiteniz burs / indirim olanakları nelerdir?
Burslar / İndirimler için tıklayınız.

Üniversiteniz ödeme koşulları nelerdir?
Ödeme koşulları için tıklayınız.
Eğer kayıt donduracak olursam öğrenim ücretinin ne kadarını ödemeliyim?
Öğrenci farklı gerekçelerden dolayı kayıt dondurmak isterse öğrenim ücretinin % 50 ını ödemek ile yükümlüdür.

Özel SANKO Okulları mezunları için herhangi bir burs var mıdır?
Özel SANKO Okullarından mezun olan okul birincisine %30, okul ikincisine %20, okul üçüncüsüne %15 ve bunun dışında tüm SANKO Okulları mezunlarına üniversitemizi tercih etmeleri halinde %10 burs verilecektir.

Hangi puan türüyle öğrenci alınacak?
Üniversitemiz programlarına Sayısal Puan türüyle öğrenci kabul etmekteyiz. Detaylı bilgi için yayınlanan ÖSYM kılavuzundan faydalanabilirsiniz.

Taban / Tavan puanlarınız ve sıralamalarınız nedir?
Taban / Tavan puanlarınız ve sıralamalarınız için tıklayınız.

Öğrenci değişim Programları ve olanakları nelerdir?
Avrupa’da karşılıklı değişimin sağlanarak ve programa katılan ülkelerdeki çalışmaların, alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunan Erasmus Programı’na üniversitemiz öğrencileri de yapılacak karşılıklı anlaşmalar doğrultusunda yararlanabilecek. Üniversitemizin Avrupa’da bulunan anlaşmalı yurt dışı kurumlarından gelen öğrenciler ve üniversitemizden giden öğrenciler de karşılıklı yapılan protokoller çerçevesinde süreli eğitim görebileceklerdir.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alan bölümünüz var mıdır?
Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Hemşirelik Bölümlerine Dikey Geçiş Sınavı ile öğrenci kabulü yapılmaktadır.